تقریباً دستگاه راننده لاهیجان فوریت های پزشکی

تقریباً: دستگاه راننده لاهیجان فوریت های پزشکی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی تضعیف کشور عزیزمان ایران یعنی تقویت روسیه ، پوتین چه نفعی از تحریم ها

اگر ولادیمیر پوتین خود قصد تضعیف روابط آمریکا و متحدان غربی اش، زیاد کردن صادرات نفت روسیه و اصلاح روابط مسکو و واشنگتن را به صورت همزمان داشت، شاید به همه ی ای

تضعیف کشور عزیزمان ایران یعنی تقویت روسیه ، پوتین چه نفعی از تحریم ها

پوتین چه نفعی از تحریم های ضدایرانی ترامپ می برد؟ / آقای ترامپ! از جورج بوش درس بگیرید؛ تضعیف کشور عزیزمان ایران یعنی تقویت روسیه

عبارات مهم : ایران

اگر ولادیمیر پوتین خود قصد تضعیف روابط آمریکا و متحدان غربی اش، زیاد کردن صادرات نفت روسیه و اصلاح روابط مسکو و واشنگتن را به صورت همزمان داشت، شاید به همه ی این سه مورد دست پیدا نمی کرد. ولی کارها ترامپ همه ی اهدف پوتین را به جلو برده هست. این موفقیت بزرگی جهت پوتین هست.

مارک ان کاتز در لوبلاگ نوشت: فشار دولت ترامپ بر متحدان اروپایی در کم کردن واردات نفت از کشور عزیزمان ایران زمینه زیاد کردن منافع روس ها را فراهم می کند. بااهمیت ترین نشانه دولت روسیه از دوران اتحاد جماهیر شوروی تا عصرپوتین تضعیف اتحاد غرب از طریق ایجاد شکاف بین آمریکا و متحدان اروپایی اش بوده است.

به گزارش گزینش ؛ در ادامه این تحلیل می خوانیم: کارها ترامپ در مورد کشور عزیزمان ایران و سایر پرسشها باعث شده است که روس ها در دستیابی به نشانه مهم خود نزدیک تر شوند. اگر چه بسیاری از متحدان آمریکا در اروپا و خارج از خاورمیانه به حمایت از توافق هسته ای ادامه داده اند ولی آن ها نسبت به تصمیم دونالد ترامپ در مورد اعمال تحریم علیه کشورهایی که با کشور عزیزمان ایران روابط اقتصادی دارند ناراضی هستند. اگر چه دو کشور روسیه و کشور عزیزمان ایران در پرسشها منطقه مانند سوریه با یکدیگر همکاری می کنند ولی در حوزه صادرات نفت با یکدیگر مسابقه دارند. این همچنین باعث تضعیف تحریم ها علیه روسیه نیز می شود.

تضعیف کشور عزیزمان ایران یعنی تقویت روسیه ، پوتین چه نفعی از تحریم ها

روسیه از لغو تحریم های اقتصادی علیه کشور عزیزمان ایران بعد از انعقاد برجام که منجر به زیاد کردن صادرات نفت می شد، ناراضی بود. اصرار ترامپ جهت جلوگیری از صادرات نفت کشور عزیزمان ایران پرسشها روسیه را برطرف می کند. از طرفی، کم کردن صادرات نفت کشور عزیزمان ایران باعث زیاد کردن قیمت نفت می شود و از سوی دیگر باعث می شود مسکو به عرضه کننده جذابی جهت کشورهایی تبدیل شود که به حرف های ترامپ جهت قطع واردات نفت از کشور عزیزمان ایران گوش کرده اند.

پس از درخواست توئیتری دونالد ترامپ جهت زیاد کردن تولیدات نفت به منظور حفظ قیمت، روسیه همراه با عربستان سعودی و امارات متحده عربی از این خواسته حمایت کردند. این فقط در خدمت رفاقت زیاد پوتین با ترامپ هست. ترامپ البته ممکن است نفهمیده باشد که تلاش جهت کم کردن صادرات نفت کشور عزیزمان ایران می تواند باعث زیاد کردن قیمت بنزین در آمریکا شود و حامیانش از این بعد باید پول بیشتری جهت آن پرداخت کند.

اگر ولادیمیر پوتین خود قصد تضعیف روابط آمریکا و متحدان غربی اش، زیاد کردن صادرات نفت روسیه و اصلاح روابط مسکو و واشنگتن را به صورت همزمان داشت، شاید به همه ی ای

اگر ولادیمیر پوتین خود قصد تضعیف روابط آمریکا و متحدان غربی اش، زیاد کردن صادرات نفت روسیه و اصلاح روابط مسکو و واشنگتن را به صورت همزمان داشت، شاید به همه ی این سه مورد دست پیدا نمی کرد. ولی کارها ترامپ همه ی اهدف پوتین را به جلو برده هست. این موفقیت بزرگی جهت پوتین است.

درحالیکه بعضی ممکن است نظر متفاوتی در این باره داشته باشند، ولی ترامپ شاید قصد پیشبرد منافع روسیه را نداشت، ولی با خروج از برجام، اعلام اعمال تحریم بر غربی ها در صورت عدم توقف واردات از کشور عزیزمان ایران تا نوامبر، چنین امری رخ داد. این نتیجه ی عواقب ناخواسته تمرکز ترامپ در جهت تضعیف کشور عزیزمان ایران بوده هست. البته ممکن است ناخواسته باشد، ولی باید آینده نگری این روزها را می کرد.

در دوره پساجنگ سرد، به طور همزمان واشنگتن خود را در برابر 5 دشمن مهم یعنی چین، روسیه، کره شمالی ، کشور عزیزمان ایران و جهادگرایان مسلمان سنی مانند داعش و القاعده می بییند. واشنگتن باید از تجربه دوران دولت بوش در زمینه تضعیف طالبان و صدام حسین درس بگیرد که این اقدام باعث تقویت اسلامی شد. به طور مشابه دولت ترامپ اکنون بر ترساندن کشور عزیزمان ایران تمرکز کرده است که در حال حاضر این اقدام جایگاه روسیه را تقویت خواهد کرد.

تضعیف کشور عزیزمان ایران یعنی تقویت روسیه ، پوتین چه نفعی از تحریم ها

اقدامات دولت ترامپ بر روابط آمریکا با متحدان غرب صدمه زده و این مسئله تمام دشمن های را تقویت کرده هست. ولی ترامپ و حلقه درونی وی به نظر می رسد که نسبت به این عنوان بی توجه هستند و تا زمانی که آن ها در قدرت هستند بدون شک پوتین بیشترین سود را خواهد برد.

واژه های کلیدی: ایران | روسیه | پوتین | ایرانی | آمریکا | ایرانی | صادرات | تحریم ها | لغو تحریم | آقای ترامپ | دولت ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz