تقریباً دستگاه راننده لاهیجان فوریت های پزشکی

تقریباً: دستگاه راننده لاهیجان فوریت های پزشکی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اجتماعی فعالیت در خبر رسان تلگرام می‌تواند تبدیل به جرم شود / محسنی اژه ای

محسنی اژیه مشهور به محسنی اژه‌ای متولد روستای اژیه در استان اصفهان هست. او سمت‌هایی همچون دادستان خاص روحانیت، وزیر اطلاعات در دولت نهم و دادستان کل کشور و …

فعالیت در خبر رسان تلگرام می‌تواند تبدیل به جرم شود / محسنی اژه ای

محسنی اژه ای: فعالیت در خبر رسان تلگرام می تواند تبدیل به جرم شود

عبارات مهم : قانون

محسنی اژیه مشهور به محسنی اژه ای متولد روستای اژیه در استان اصفهان هست. او سمت هایی همچون دادستان خاص روحانیت، وزیر اطلاعات در دولت نهم و دادستان کل کشور و … را داشته و در حال حاضر معاون اول قوه قضاییه و از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام هست.

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای که در حال حاضر سخنگوی قوه قضاییه نیز است در گفت وگو با ایسنا، به سوالات مختلفی راجع به موضوعاتی همچون فیلتر تلگرام، تاثیرات فیلترشکن ها، امکان بازگشت بازیگران و صورت های معروف ساکن خارج به کشور و پرونده هایی همچون پرونده محمدرضا رحیمی، سعید مرتضوی، بقایی، مهدی جهانگیری و … پاسخ داد که مشروح این گفت وگو در پی می آید.

با توجه به درگذشت یکی از بازیگران و صورت های معروف قدیمی کشورمان و مطرح شدن بحث بازگشت بازیگران و صورت های معروف خارج از کشور به کشور عزیزمان ایران از سوی افکار عمومی، آیا امکان بازگشت آن ها به کشور وجود دارد یا این که این افراد با محدودیت هایی روبه رو هستند؟

فعالیت در خبر رسان تلگرام می‌تواند تبدیل به جرم شود / محسنی اژه ای

هر کسی که ایرانی است و بازیگر و هنرمند فرقی نمی کند، می تواند به داخل کشور بیاید و هیچ ایرانی منعی جهت ورود به کشور ندارد و هر کسی که باشد. ولی اگر احیانا مرتکب جرمی شد و جرمش قابل گذشت نباشد و شاکی شخصی هم داشته باشد، باید پاسخگو باشد ولی به طور کل هیچ کس ممنوع الورود نیست.

با توجه به قطعی شدن احکام متهمان پرونده موسوم به فساد نفتی و نیز بازگشت اموال به بیت المال که عنوان مهم و مورد تاکید مسوولان در پرونده بابک زنجانی بوده هست، حکم بابک زنجانی چه زمانی اجرا می شود؟

بازگشت اموال به بیت المال در این پرونده در حال انجام است و هنوز موفق به بازگشت کامل اموال نشده ایم. آنچه که شناسایی شده است تکافوی طلب وزارت نفت را نمی دهد و تمام تلاش وزارت اطلاعات و قوه قضاییه و دادسرا این است که اموال شناسایی شود؛ البته حرف و حدیث های زیادی مطرح شده است که به نتیجه صدرصدی نرسیده اند. مدت هاست که بابک زنجانی مدعی است که می تواند اموالی را که در خارج از کشور داشته به کشور انتقال یافته کند و بر همین اساس قبلا تیمی تشکیل شد و به آنجا رفتند و به نتیجه نرسیدند. البته دوباره قرار است این تیم به بعضی از کشورهای همسایه و غیر همسایه بروند و ان شاءالله منجر به نتیجه شود.

محسنی اژیه مشهور به محسنی اژه‌ای متولد روستای اژیه در استان اصفهان هست. او سمت‌هایی همچون دادستان خاص روحانیت، وزیر اطلاعات در دولت نهم و دادستان کل کشور و …

دلیل رد شدن اعاده دادرسی بابک زنجانی چه بود؟

حکم پرونده قطعی شد و وی به آن اعتراض کرد و رد شد لیکن استدلالی که بتواند دادگاه حکم را نقض کند وجود نداشت.

مناقشه قوه قضاییه و وزارت اطلاعات بر سر جاسوسان هسته ای به کجا رسید؟

اصلا مناقشه ای نیست. قوه قضاییه باید تشخیص دهد که آیا اتهام کسی ثابت شده است یا خیر، وزارت اطلاعات در این زمینه صاحب نظر نیست. به عنوان مثال در پرونده محیط زیست وزارت اطلاعات، اطلاعاتی ندارد؛ لذا نمی تواند اظهار نظری کند. جایی که وزارت اطلاعات یا هر نهاد و یا سازمانی، اطلاعاتی ندارند، نمی توانند اظهارنظر کنند. از نگاه اطلاعاتی گاهی وقتها چیزی ثابت شده است است ولی از نظر محکمه ممکن است ثابت نشود.

فعالیت در خبر رسان تلگرام می‌تواند تبدیل به جرم شود / محسنی اژه ای

کما اینکه از این موارد کم نداریم و ممکن است از قرائن و شواهد یک فرد، وزارت اطلاعات چیزی را احراز کند ولی قاضی آنرا احراز نکند، تصویر این عنوان هم وجود دارد و ممکن است وزارت اطلاعات اسنادی نداشته باشد ولی قوه قضاییه از جای دیگر اطلاعاتی داشته باشد؛ لذا مرجع تشخیص اینکه کسی مجرم است یا نیست، قوه قضاییه است و هیچ دستگاه دیگری نمی تواند بگوید که آیا این فرد مجرم است یا نیست حال نیروی انتظامی باشد یا شرکت اطلاعات سپاه یا وزارت اطلاعات فرقی نمی کند.

قبول دارید که موازی کاری های اطلاعاتی زیاد شده است است؟

محسنی اژیه مشهور به محسنی اژه‌ای متولد روستای اژیه در استان اصفهان هست. او سمت‌هایی همچون دادستان خاص روحانیت، وزیر اطلاعات در دولت نهم و دادستان کل کشور و …

خیر. ما باید بدانیم که در طول سال هزاران پرونده امنیتی داریم. در این هزار تا پرونده اگر یکی دو مورد اختلاف باشد زیاد است؟ باید گفت خیر. در قوه قضاییه ما جهت اثبات یک عنوان چندین راه داریم و یکی این است که طرف اقرار کند اتهامی را که به او نسبت داده اند. به فرض بگویند که تو متهمی به دزدی و رشوه ذلت و… در بعضی پرونده ها بخصوص پرونده های امنیتی (جاسوسی) ممکن است اقرار نباشد، دوم اینکه بینه شرعی یعنی دو تا شاهد عاقل خبر دهند که این اتفاق افتاده هست، آیا در همه پرونده ها دو یا چهار شاهد عادل هستند که باید بگویم خیر در بسیار ازمواقع نیست.

راه سوم علم قاضی از طریق مجموعه قرائن و شواهد هست؛ البته قبلا قانون این قید را نداشت می گفت اگر قاضی براساس قرائن و شواهد علم پیدا کرد، به علم خودش عمل کند ولی بعدها قانون این عنوان را محدود کرد که کار خوبی هم است و گفت که علم قاضی که به صورت متعارف حاصل شده است باشد.

فعالیت در خبر رسان تلگرام می‌تواند تبدیل به جرم شود / محسنی اژه ای

با فیلتر خبر رسان تلگرام کسانی که در این فضا مشغول به فعالیت بودند آسیب فراوانی را دیدند و بسیاری از این افراد بدون کار شدند و با توجه به فیلترینگ دایمی و قطعی خبر رسان تلگرام و استفاده از فیلترشکن که جهت قشر نوجوان دسترسی هایی را فراهم کرده که بسیار خطرناک هست، آیا فیلتر خبر رسان تلگرام در این شرایط ارزشش را داشت؟

در اینترنت خطرات بسیار عظیمی از طریق شبکه های خارجی و خبر رسان های خارجی گریبان گیر کشور و ملت مان می شود. دو بحث وجود دارد یکی اینکه آن را رها کنیم و هیچ کاری را در برابر خسارت های امنیتی، فرهنگی، اخلاقی و سیاسی که به کشور وارد می کند انجام ندهیم که هیچ عقل سلیمی نمی گوید هیچ کاری را انجام ندهیم. باید بتوانیم کاری کنیم که از این ظرفیت استفاده خوب کنیم و جلوی خطرات و فسادها و زیان هایی که جهت کشور دارد را بگیریم. اگر واقعا ما از ۵ یا ۱۰ سال پیش اقدام کرده بودیم، حتما امروز می توانستیم یک خبر رسان داخلی داشته باشیم که آن خطرات را نداشته باشد و محاسن را داشته باشد یا از خبر رسان ها و شبکه های خارجی هم استفاده کنیم ولی بتوانیم جلوی مفاسدشان را بگیریم.

این طور نیست که فقط قوه قضاییه در این زمینه اقدام کرده باشد بلکه این دستگاه براساس وظیفه ذاتی که داشته اقدام کرده است و اکنون دولت و وزارت ارتباطات و دبیر شورای عالی اینترنت اقداماتی را انجام می دهند لذا باید تلاش کنیم که هر چه سریعتر خبر رسان های داخلی ما تقویت شوند.

شما که بر روی اسم خبر رسان تلگرام نظر ندارید؟ شما می خواهید دسترسی ساده و سریع داشته باشید و ارزان هم استفاده کنید و مضرات هم نداشته باشد؛ لذا همه این کار را می کنند که خبر رسان های داخلی تقویت شوند. آیا شما اجازه می دهید که مواد مخدر در کشور توزیع شود به علت اینکه حتما شغلی را ایجاد می کند. مگر توزیع و تولید مواد مخدر عده ای را مشغول نمی کند! لذا ما باید زیان و فایده هر کاری را با همدیگر بسنجیم.

مقام معظم رهبری در نشستی که داشتند فرمودند که نه افراط کنیم و نه تفریط. یک مساله ای است که باید اصلاح شود و رها بودنش قطعا صحیح نیست و محدود کردن آن هم حتما صحیح نیست و اکنون تلاش می شود که همه مردم بتوانند از آن استفاده کنند. فکر می کنم اقدامی که در این زمینه شده است اقدام خوبی هست؛ البته کارها باید تکمیل شود و کار سلبی به تنهایی در هیچ زمینه ای کافی نیست و حتما کارهای سلبی و ایجابی در کنار هم باید انجام شود.

در مباحث متفاوت چنین است به عنوان نمونه در عنوان مواد مخدر اگر صرفا بخواهیم از طریق بگیر و ببند و اعدام آنرا کنترل کنیم به نتیجه نمی رسیم. باید یک مجموعه ای از کار تعریف شود و یکی از آن مجازات و دیگری زندان باشد. انشاءالله در این زمینه همه کمک کنیم تا افراد ملتزم به قانون و به بخشنامه ای که ریاست جمهوری هم در این زمینه داشتند باشند؛ البته در این زمینه دبیرخانه شورای عالی اینترنت و رییس جمهور نامه ای را جهت تقویت خبر رسان های داخلی نوشته است که اگر این کار انجام شود به نفع کشور است.

اولا این گونه نیست که همه افراد از فیلتر شکن استفاده کنند و بسیاری از افراد از فیلترشکن استفاده نمی کنند و بخشی از آن فضاسازی هست، ثانیا باید همه تلاش کنیم که این کار انجام نشود. از لحاظ فنی و غیرفنی، وزارت ارتباطات و مسول ذی ربط کارها مورد نیاز را انجام دهند که این اتفاق رخ ندهد و از سوی دیگر هر چه سریعتر خبر رسان های داخلی تقویت شوند و بتوانند سرویس دهی خوبی به مردم داشته باشند. اگر هر چه سریعتر دولت و وزارت ارتباطات و همه مسولان ذی ربط تلاش کنند پروسه تقویت خبر رسان های داخلی طی می شود دیگر نیازی نیست که بعضی از فیلترشکن استفاده کنند.

شما قبلا گفته بودید که مدیر خبر رسان تلگرام از دی ماه با ما همکاری نکرده هست، چه خواسته ای از مدیر خبر رسان تلگرام داشتید که گفتید با ما همکاری نکرده است؟

مسوولان ما در یک مقطع آنطور که نقل کرده اند طی قراردادی صحبت کردند تا مواردی که مربوط به امنیت کشور و جریان تروریستی و داعش و مسایل ضد فرهنگ و ضد قوانین ماست در این فضا رعایت شود. آنها آن را تا دی ماه قبول کردند و از دی ماه تمام آنچه را که متعهد شده است بودند فراموش کردند و نادیده گرفتند. مگر سایر کشورها هم اجازه می دهند که یک خبر رسان خارجی آزاد باشد و هر نوع مطلبی از آن طریق رد و بدل شود.

آیا خبرنگاران باید از اینترنت خبر رسان تلگرام خارج شوند؟ و اگر خارج نشوند مرتکب جرم شده است اند؟

طی بخشنامه ای که از طرف معاون اول رییس جمهوری صادر شده، محدودیت هایی اعلام شده است که در مواردی هم می تواند تبدیل به جرم شود؛ لیکن در بعضی مقررات اگر انسان خلاف آن عمل کند چه بسا که منجر به جرم هم می شود.

دستگاه قضایی در سال های اخیر برخورد با مقاماتی که به نوعی تخلف و فسادشان محرز شده است است را در دستور کار قرار داده و این جای تقدیر دارد ولی در بعضی موارد اتفاقاتی افتاده که شاید خیلی جهت مردم مورد پذیرش نباشد. به عنوان مثال محمدرضا رحیمی در ابتدا به اتهام اخذ رشوه و تحصیل مال نامشروع به ۱۵ سال حبس محکوم شد. مجازات اوت در دیوان عالی کشور به ۵ سال حبس کم کردن یافت و بعد از گذراندن حدود سه سال از زندان آزاد شد. همچنین سعید مرتضوی بعد از محکومیت به ۵ سال حبس، حکمش به دو سال تقلیل یافت، علت کم کردن مجازات ها چیست؟

ما مواردی داشتیم که شرکت بازرسی کل کشوراز تخلفات گزارش داده ولی در عین حال که طرف برابر احضار شده است و از خودش دفاع کرده جرمی محرز نشده هست؛ لذا پرونده مختومه می شود و در بعضی از موارد جرم در دادسرا محرز می شود ولی زمانی که پرونده به دادگاه می رود، عناوین اتهامی عوض کردن می کند. ممکن است این اتفاق در مرحله دادگاه بدوی و تجدیدنظر هم رخ دهد؛ لذا این امر طبیعی است و تخصیص داده شده است به رحیمی و مرتضوی ندارد. آقای رحیمی به ۵ سال حبس محکوم شد و از آنجا که قانون اجازه داده اگر چنانچه افرادی تا ۱۰ سال حبس داشته باشند و اگر یک سوم آنرا گذرانده باشند می توانند از آزادی مشروط استفاده کنند.

رحیمی در زندان خوب برخورد کرد و ضوابط زندان را رعایت کرد و در جهت جبران مافات انجام داد و تسلیم به حکم شد و هر زمانی که به مناسبت بیماری خانواده به مرخصی آمده همه چیز را رعایت کرده هست. وی بیش از یک سوم دوران حبس را گذرانده بود و آیا درست است که بگوییم چون رحیمی است از این ماده قانونی استفاده نکند او هم مانند بقیه انسانهاست و فرقی ندارد.

فرد دیگری هم است که علی رغم اوست و در داخل زندان کلاهبرداری می کند و علیه کسی شایعه پراکنی می کند و مزاحم دیگری می شود لذا آزادی مشروط شاملش نمی شود. این چیزی نیست که تخصیص داده شده است به یک فرد یا جریان خاص داشته باشد. ما یک حکومت داریم و آن حکومت مردمی است و براساس دوستی و رحمت است و تا جایی که ممکن است و افراد گذشت کنند، از عفو و آزادی مشروط استفاده می کنند.

به عنوان مثال بقایی جرایم متعددی داشت و این عنوان جهت دادگاه احراز شد و از آنجا که بیش از سه نوع جرم داشت دادگاه ناچار شد علاوه بر اشد مجازات، نصف دیگر هم به مجازاتش اضافه کند که جمعا مجازاتش ۱۵ سال شد یا در پرونده اتفاق پاسداران باید یادآور شوم ممکن است در مرحله دادسرا به این نتیجه برسند که در شعارهایی که داده مرتکب تبلیع علیه نظام شده است و از آنجا که خیابان را بسته مرتکب اخلال در نظم شده است و نیز اقدام علیه امنیت هم داشته که همه این جرایم در دادگاه یکی می شود؛ بنابراین عنوان رحیمی از آنجا که نام رحیمی سرو صدای زیادی دارد مطرح شد وگرنه او هم مانند همه افراد است و فرقی با دیگران ندارد؛ بنابراین در بعضی از پرونده ها بینه و در بعضی اقرار و بعضی از پرونده ها براساس علم قاضی هست.

محسنی اژه ای در پاسخ به این پرسش که آیا پرونده مهدی جهانگیری برادر معاون اول رییس جمهوری به دادگاه ارسال شده است یا خیر؟ فقط به این پاسخ اکتفا کرد: خیر.

در طرح های پلیس بحثی که مطرح می شود این است که آیا اراذل و اوباش بعد از گذشت مدتی با وثیقه آزاد می شوند؟ به عنوان مثال شروری را در مرز دستگیر کردند و بعد از یک ماه و نیم با سند آزاد شد؟ دلیلش چیست؟

ما بیش از قانون نمی توانیم سخت گیری کنیم. البته حرف هایی هم است که پلیس می زند مبنی بر اینکه «ما می گیریم و قوه قضاییه آزاد می کند». افرادی در طرح های پلیس دستگیر می شوند ولی یک تعداد از این افراد همان ابتدا که از آنها تحقیق می شود دلیلی جهت ادامه دستگیریشان نیست وآزاد می شوند البته کسانی هم متهم هستند ولی قانون اجازه نمی دهد که ما درهمه موارد بازداشت موقت را داشته باشیم. این طور نیست که ما هر متهمی را بتوانیم بازداشت موقت کنیم و باید قرار وثیقه صادر شود البته در مواردی حتما نیاز به اصلاح قانون داریم.

وی یادآور شد: قانون مواد مخدر پیشنهاد قوه قضاییه نیست بلکه طرحی است که در مجلس بود و اصلاح شد. قبلا در یک مقطع زمانی اعتیاد جرم بود ولی قانون اصلاح شد و گفتند که اعتیاد جرم نیست بلکه تجاهر به اعتیاد جرم است و خود لفظ اعتیاد جرم نیست. پلیس می گوید ما می گیریم قوه قضاییه آزاد می کند! خب جرمی محرز نشده چه باید کنیم. قانون اجازه نمی دهد که آن فرد را نگه داشت. می گویند که اردوگاه درست کنیم تا آنها را به اردوگاه ببرند. دولت موظف بوده از سال ۷۶ تاکنون اردوگاه درست کند که ما همه آنها را به اردوگاه ببریم. قبلا معتادین را به زندان می بردیم ولی الان نمی توانیم. به عنوان مثال مواد تریاک تا یک میزان حبس ندارد و فقط مجازاتش شلاق هست. از طرفی دیگر هنگامی که می گویند همه مجازات ها را شدت یافتن کنید درست نیست لیکن مشکلی به پرسشها افزوده می شود و از شما رسانه ها می خواهم که در اصلاح امور و تقویت این مسایل کمک کنید.

رسانه ای ها انسان های منصفی هستند

محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه در ابتدای صحبت های خود نیز در جمع اعضای تحریریه ایسنا گفت: شما رسانه ها انسان های منصفی هستید و نباید قضاوت یک طرفه کنید. کار شما حساس، ظریف و مهم هست. بخش خبر حساسیت های خود را دارد آیا که در کمترین وقت ممکن خبر مخابره می شود ولی اخبار باید مورد قبول و اعتماد مخاطب قرار گیرد و مسئله ساز نباشد تا خدایی نکرده در آینده گرفتار مسایل حقوقی نشوید لذا اگر با همه جوانبش انجام شود آثار مثبتی زیادی دارد.

وی افزود: رسانه ها اعم از خبرگزاری یا روزنامه اگر خوب عمل کنند می توانند در جامعه اثر مثبت داشته باشند.اینکه گفته اند رسانه ها رکن چهارم هستند، خیلی دور از واقعیت نیست اگر رسانه ها به درستی عمل کنند، مورد اعتماد مردم قرار می گیرند تا بتوانند واقعیات را با حفظ مرزها و چارچوب های مشخص منعکس کنند و فوق العاده می توانند تاثیرگذار باشند و جلوی بسیاری از فسادها رامی گیرند. نظارت مردم رسانه ها هستند و اگر خدایی نکرده به رسالتشان عمل نکنند، به همان میزان اثر منفی دارند.

شما می بینید که گاهی وقت ها یک خبر خدایی نکرده می تواند اثر منفی داشته باشد و می تواند تلاظم ایجاد کند و یک خانواده را نابود کند و ذهنیتی های بسیار زیادی را درگیر خودش کند و بعضی می گویند که خبر را اصلاح کردیم ولی آن خبر ارسال شده است و اثر خودش را گرفته هست. لذا باید بسیار دقت کرد. اگر چه خبر باید سریع باشد ولی خبری که سریع و دقیق و بافایده باشد، کار حساسی هست؛ بنابراین از انسان هایی باید استفاده شود که امانت دار، باهوش و با درایت هستند. اگر این طور باشید صادقانه و امانت دارانه و با سرعت باشید، جهت مخاطب جذابیت دارد.

حقیقتا بعضی از رسانه ها فوق العاده اثر مثبت و بعضی نیز اثر منفی دارند و از مرحله زرد هم رد شده است اند و مرتب پمپاژ نابودی و سیاه نمایی می کنند و باعث درگیرشدن اذهان به مسایل حاشیه ای و فرعی می شوند. آنچه که در اینترنت مطرح می شود جهت من قابل اعتماد نیست و نمی دانم کدام خبر درست است و کدام خبر درست نیست. اگر خبر خبرگزاری ایسنا را کسی شنید و نیازی به راستی آزمایی نداشت و به آن اعتماد کرد فوق العاده مهم است.

وی ادامه داد: خبر رسانی در کشور و در دنیا مهم است و اگر رسانه بتواند به وظیفه خطیر خود عمل کند بسیار بافایده است و اگر خدایی نکرده دچار جناح بازی شد، ممکن است به همان میزان تاثیر منفی در جامعه داشته باشد. یک خبرگزاری خوب خبرگزاری است که اولا مردم به او اعتماد داشته باشند. من بسیار خرسندم که امروز از زبان مسوولان خبرگزاری دانشجویان(ایسنا) شنیدم که خبرگزاری ایسنا مورد اعتماد هست. این عنوان بسیار مهم است که هر رسانه ای مورد اعتماد مخاطب خودش باشد و زمانی که مطلبی را می بیند و می شنود احساس می کند که واقعیت همین است و دیگر نیاز نداشته باشد که خودش تحقیق و راستی آزمایی کند.

چیزی که به مخاطب و جامعه خودمان می رسانیم باید حتما جهت او بافایده باشد و میزان فایده آن ممکن است که کم و زیاد باشد ولی حتما باید جهت مخاطب ما بافایده باشد و او را ارتقا ببخشد. لازمه خوب رساندن خبر و بافایده بودنش مهم است و کار هر کسی نیست و چه کسی می تواند خبری را برساند که هم بافایده وهم مورد اعتماد باشد و هم جهت جامعه مورد استفاده باشد. شخصی که میخواهد این کار را انجام دهد خود باید شخصی امین و باهوش و وقت شناس باشد و مخاطب خود را بشناسد و به حمدالله ان طور که امروز در جریان دیدار به من گزارش دادند شما در ایسنا توفیقات خوبی داشته اید.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: یکی از محاسنی که در این دیدار کوتاه از ایسنا دیدم این بود که عمده نیروهای شما جوان هستند و این بسیار خوب هست. جوانی که در عین حال اموزش دیده و تجربه هم دارد. ان طور هم که مسولین ایسنا امروز گزارش دادند نسبتا شکایات و تکذیبیه های ارسالی به ایسنا بسیار کم بوده و به نظرم این از جنبه های مثبت شماست. همینطور شما (در جریان بازدید) گفتید در دوره های متفاوت که دولت ها عوض کردن کردند، اساس ایسنا حفظ شده است البته ممکن است بعضی مدیریت ها عوض کردن کرده باشد ولی اساس اینجا حفظ شده است و به نظرم اگر این اتفاق افتاده مطلب مثبتی است که استقلال حرفه ای خودتان را حفظ کرده اید.

وی در آخر گفت: ما در برابر نعمت های خداوند مدیونیم و باید شکرگزار باشیم در واقع همه ما مدیون پدران و مادرانمان هستیم. نسبت به همسایه ها و همکارانمان و نسبت به نظام و شهدا و جانبازان و کسانی که قطع نخاع شده است اند و قشنگی یا چشمانشان را از دست داده اند دین داریم. امنیت و استقلال و عزت کشورمان مرهون خون شهدا و جانبازان است که چندین سال در اردوگاه های صدام چه کشیده اند. ما نسبت به اینها دین داریم. ان شاءالله تلاش کنیم و به همدیگر کمک کنیم که در این ماه مبارک رمضان دین هایمان را کم کنیم و از این شب ها و روزهایی که در پیش داریم استفاده مورد نیاز را ببریم آیا که خداوند حقیقتا سفره ای را گشوده و همه چیز را بدون منت تقدیممان کرده است.

واژه های کلیدی: قانون | پرونده | قانونی | رسانه ای | رسانه ها | استفاده | قوه قضاییه | وزارت اطلاعات | سخنگوی قوه قضاییه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz